THE FLORENCE INSTITUTE OF DESIGN INTERNATIONAL

FIDI, İtalya’nın Floransa kentinin merkezindeki bir uluslar arası tasarım okuludur. Bir İtalyan tasarım okulu olan Enstitü, Avrupa'nın ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere yönelik Grafik Tasarım, İç Tasarım, Mobilya Tasarımı ve Mimarlık kurslarında uzmanlaşmıştır. Yüksek lisans ve lisans programları ile diploma kursları sunan okulumuzda tüm dersler İngilizce olarak işlenmekte ve böylece İtalya’daki uluslar arası öğrencilere odaklanılmaktadır. Kadromuz, dinamik eğitim yöntemleri, motive edici kurs materyalleri ve etkileşimli öğrenme konularında saygın bir yere sahiptir. Floransa kentinin merkezinde, zarif bir ortamda bulunan tasarım okulumuz, yurtdışında eğitim almak isteyenler için ideal bir yerdir. Özel bir İtalyan eğitim kurumu olarak, profesyonel kadro, kaliteli kaynaklar ve kişiye özel öğretimin sonucunda kaliteli bir eğitim sağlanmaktadır. Engin bir bilgi birikimine sahip öğretim üyelerimiz sizlerin ilgi alanlarınıza yanıt verir ve akademik ihtiyaçlarınızı karşılarlar. Enstitü’nün felsefesi, en yüksek düzeyde tasarım eğitimini, gelenekselden ziyade ilham verici bir şekilde ve kaliteli ortamlar ve kapsamlı kaynaklar sağlayarak sunmaktır. Tasarım okulu kurslarımız, İtalya’nın zengin kültürünü ayrıntılı biçimde tanımanızı sağlayacak şekilde özenle hazırlanmıştır. The Florence Institute'taki kurslarda modern teknoloji özgün geleneklerle bir araya getirilerek iç tasarımın temelleri öğretilmektedir. Grafik tasarım okulumuzdaki kurslarda gelenek, teori ve en yeni grafik yazılımları öğretilmektedir. Tüm öğrencilerle, İtalya’nın modern toplumunda yaygın olarak karşılaşılan ufuk açıcı tasarım sorunları işlenmektedir. İtalyanca işlenen dersler ve Sanat Tarihi de tüm öğrencilerin eğitiminin birer parçasıdırlar. Daha fazla bilgi edinmek için basın bültenimize ve facebook sayfamıza bakın.FIDI HAKKINDA

The Florence Institute of Design International, İngiltere’deki University of Chester ile Avrupa’da İspanya’nın Granada kentindeki 'Escuela Arte Granada' ve Fransa’nın Lyon kentindeki tasarım okullarıyla ortaktır.

The Florence Institute'un facebook sayfası, bize dair en eksiksiz bilgi kaynağıdır. Sayfada, Floransa’daki öğrenci etkinliklerinden ve yanı sıra İtalya'daki tasarım fuarlarına ve tarihi yerlere saha gezilerinden binlerce fotoğraf bulunmaktadır. Özel misafir konuşmacıların görüntüleri ve daha pek çok şeyde yer almaktadır. Basın bültenimize de bakın.YAZ KURSLARI

Graphic Design
GRAFİK TASARIM YAZ KURSLARI

Grafik tasarım alanındaki kısa yaz kursları tasarım sürecine yoğunlaştırılmış bir giriş sunar. Stüdyo tasarım kursu, grafik tasarım teorisine ve uygulamasına bir giriş sunar. Kurs, temel tasarım prensipleri, planlama süreci ve son olarak inovatif iki boyutlu sanat eserleri ve görsel grafikler oluşturmak için izlenen esaslar boyunca ilerler.

Grafik Tasarım Yaz Kursu:
Süre: 4 hafta
Seviyeler: Temel
Dil: İngilizceDetaylar
Digital Illustration
DİJİTAL İLLÜSTRASYON YAZ KURSLARI

Kısa yaz kursu, dijital illüstrasyon sürecinde yoğunlaştırılmış bir tasarım kursudur. Kurs, illüstrasyon teorisi ve uygulamasına bir giriş sunar. Öğrencilere yalnızca grafik unsurları resmetmeyi içeren ödevlerini tamamlamak için değil, ayrıca bu dışavurumcu tasarım alanında kreatif potansiyel aşılamak için de gerekli becerileri kazandıracak şekilde tasarlanmıştır.

Dijital İllüstrasyon Yaz Kursu:
Süre: 4 hafta
Seviyeler: Tümü
Dil: İngilizce


Detaylar
Architecture
MİMARLIK
YAZ KURSU

The Florence Institute, çizim ve gözlem becerilerini öğretmenin yanı sıra mimarlık teorisine ve İtalyan tarihine dair temel bilgileri kazandıran mimarlık kursları sunar. Bu kısa yaz kursu, İtalyan sanatı ve mimarisiyle ilgilenen öğrenciler için tasarlanmıştır. Kursun büyük bölümü, öğrencilerin doğrudan Floransa mimarisinden öğrenebilecekleri yürüyüş turları şeklinde gerçekleştirilir.


Mimarlık Yaz Kursu:
Süre: 4 hafta
Seviyeler: Tümü
Dil: İngilizce

Detaylar
Furniture Design
MOBİLYA TASARIMI YAZ KURSLARI

Mobilya tasarımı, İtalya’nın en saygın bilgi birikimi alanlarından biridir. Kısa yaz kursunun amacı öğrencilerin, tasarımdan üretime ve prototip geliştirmeye kadar mobilya tasarımının tüm yönlerine dair anlayış ve kavramsal beceriler geliştirmelerini sağlamaktır. 4 haftalık program süresince öğrenciler, İtalyan ve Uluslar arası mobilya tarihi, teorileri, eserleri ve trendlerini öğrenirler.

Mobilya Yaz Kursu:
Süre: 4 hafta
Seviyeler: Temel veya İleri Düzey
Dil: İngilizce


Detaylar