THE FLORENCE INSTITUTE OF DESIGN INTERNATIONAL

The Florence Institute of Design International (Międzynarodowy Instytut Wzornictwa we Florencji) – FIDI – jest międzynarodową szkołą wzornictwa w centrum Florencji, we Włoszech. Instytut to szkoła wzornictwa włoskiego, która specjalizuje się w kursachprojektowania graficznego, projektowania wnętrz, projektowania mebli i architektury przeznaczonych dla studentów z całej Europy i świata. Oferując kursy podyplomowe, trzyletnie (licencjackie) oraz roczne i dwuletnie nasza szkoła skupia się na studentach z zagranicy, dla których wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Kadra Instytutu cieszy się doskonałą reputacją dzięki stosowaniu dynamicznych metod nauczania, programów kursów motywujących do pracy oraz nauki interaktywnej. Szkoła, która jest położona w centrum Florencji, we Włoszech we wspaniałym otoczeniu architektonicznym, jest idealnym miejscem studiów wzornictwa. Jesteśmy prywatną włoską instytucją zapewniającą studentom wysoki poziom kształcenia dzięki profesjonalnym pracownikom naukowym, doskonałemu zapleczu naukowemu oraz indywidualnemu podejściu do studenta. Nasi dysponujący bogatą wiedzą nauczyciele akademiccy dbają o rozwój indywidualnych zainteresowań studentów i odpowiadają na ich potrzeby edukacyjne. Przyświecającą nam filozofią jest kształcenie w zakresie wzornictwa na najwyższym poziomie poprzez inspirowanie procesów twórczych i poznawczych studentów, zamiast sformalizowanego procesu nauczania, przy jednoczesnym zapewnieniu studentom doskonałych warunków dydaktycznych i bogatych zasobów naukowych. Nasze kursy wzornictwa zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o tym, aby studenci mogli dzięki nim dokładnie zrozumieć bogatą włoską kulturę. Zajęcia prowadzone przez Instytut uczą projektowania wnętrz łącząc nowoczesne technologie z tradycjami twórczymi. Nasze kursy projektowania graficznego łączą naukę historii i teorii z zastosowaniem najnowocześniejszego oprogramowania graficznego. Nauczanie zachęca studentów do rozwiązywania typowych problemów, przed którymi staje wzornictwo wykonywane na potrzeby nowoczesnego społeczeństwa włoskiego. Zajęcia w języku włoskim oraz zajęcia z historii sztuki należą do programu każdego studenta. Zapraszamy do zapoznania się z naszą publikacją prasową oraz stroną na facebooku w celu uzyskania większej ilości informacji.O FIDI

The Florence Institute of Design International jest stowarzyszony z angielskim University of Chester oraz europejskimi szkołami wzornictwa – hiszpańską 'Escuela Arte Granada' w Granadzie oraz francuskim Institut Créad w Lyonie.

Strona na facebooku Instytutu jest najbardziej kompletnym źródłem informacji o szkole. Strona zawiera tysiące zdjęć z wydarzeń studenckich we Florencji, wyjazdów na targi wzornictwa oraz do historycznych miejsc w całych Włoszech. Można na niej również znaleźć zdjęcia z wykładów naszych specjalnych gości oraz wiele innych interesujących materiałów. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą publikacją prasową.Kursy letnie

Graphic Design
LATO PROJEKTOWANIA
GRAFICZNEGO

Letni kurs projektowania graficznego służy jako intensywny wstęp do technik projektowania. Zajęcia studyjne obejmują wprowadzenie do teorii projektowania graficznego oraz jej praktycznego zastosowania. Podczas kursu studenci w szybkim tempie poznają podstawowe zasady projektowania i planowania oraz otrzymują najważniejsze wskazówki niezbędne w tworzeniu innowacyjnych prac dwuwymiarowych oraz grafiki wizualnej.

Letni kurs projektowania graficznego:
Czas trwania: 4 tygodnie
Poziom: podstawowy
CZYTAJ WIĘCEJ
Digital Illustration
LATO ILUSTRACJI
CYFROWEJ

Kurs służy intensywnemu poznaniu procesów towarzyszących tworzeniu ilustracji cyfrowej Letni kurs obejmuje wprowadzenie do teorii ilustracji oraz praktycznego zastosowania założeń teoretycznych. Został on zaprojektowany tak, aby nie tylko kształcić umiejętności niezbędne studentom do zawodowego sporządzania projektów zawierających ilustracje, ale także aby zainspirować studentów do uwolnienia ich potencjału twórczego w ekspresywnej dziedzinie wzornictwa, jaką jest ilustracja.

Letni kurs ilustracji cyfrowej:
Czas trwania: 4 tygodnie
Poziomy: wszystkieCZYTAJ WIĘCEJ
Architecture
LATO
ARCHITEKTURY

Instytut oferuje letnie kursy architektury obejmujące rysunek i kształcenie zdolności obserwacyjnych oraz wstęp do teorii architektury i historii Włoch. Nasz letni kurs przeznaczony jest dla studentów interesujących się sztuką i architekturą Włoch. Większość zajęć prowadzona jest w formie pieszych wycieczek po mieście, podczas których studenci uczą się dzięki bezpośredniej styczności z architekturą florencką.


Letni kurs architektury:
Czas trwania: 4 tygodnie
Poziomy: wszystkie
CZYTAJ WIĘCEJ
Furniture Design
LATO PROJEKTOWANIA
MEBLI

Projektowanie mebli jest jedną z najbardziej cenionych we Włoszech dziedzin wiedzy. Założeniem kursu letniego jest rozwinięcie umiejętności analitycznych i konceptualnych studentów we wszystkich aspektach projektowania mebli od projektu do produkcji i tworzenia prototypów. Podczas 4-tygodniowego kursu prezentujemy studentom historię, teorię, projekty oraz najnowsze trendy we wzornictwie mebli we Włoszech i na świecie.

Letni kurs projektowania mebli:
Czas trwania: 4 tygodnie
Poziomy: wszystkieCZYTAJ WIĘCEJ